Web Statistics
اطلاعات نویسنده:معین موضوعموضوع:     بازدید


سلام 

دوستان عزیزم دراین فرصت میخواهیم راجع به شاخه ای از علم فراروانشناسی به نام هیپنوتیزم صحبت کنیم.

برای اینکه با مطلب مورد نظر بیشتر آشنا شوید ابتدا این سوالات را که ممکن است برای شما هم جالب باشد بخوانید

1-آیا ممکن است کسی که هیپنوتیزم شده از خواب بیدار نشود؟

2-آیا با هیپنوتیزم میتوان  کسی را مجبور به کاری کرد که اصلا دوست ندارد انجام دهد؟ مثلا جنایت

3-آیا میتوان با هیپنوتیزم کردن جواهر فروشی دست به سرقت از آن زد؟

4-آیا میتوانیم عملیاتی که بدن ما ناخوداگاه انجام میدهد مانند تنظیم قند خون با هیپنوتیزم کنترل کنیم؟

5-چگونه بعضی افراد بدون بی هوشی  تحت عمل جراحی قرار میگیرند و هیچ دردی حس نمیکنند؟

6-چگونه کسی بدون هیچ رژیم غذایی و ورزشی فقط با  هیپنوتیزم وزن خود را  کم یا زیاد میکند؟

مابقی را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید.

-آیا با هیپنوتیزم میتوان فلج مادرزاد را درمان کرد؟

8- آیا در حالت هیپنوتیزم روح انسان  از بدن خارج میشود؟

9-آیا  میتوان در هیپنوتیزم  با ارواح ارتباط برقرارکرد؟

10-آیا جنگیران هم از هیپنوتیزم برای ارتباط با اجنه استفاده میکنند؟

11-این هاله ای که میگویند در هنگام هیپنوتیزم از بدن خارج مشود چیست؟

12-آیا واقعا ما بجز روح و جسم بدن دیگری به نام هاله اختری داریم؟

13-چگونه مرتاضها با  هیپنوتیزم کردن خود آینده را پیشگویی میکنند؟

14-تله پاتی چیست و چگونه میتوان افکار دیگران را خواند؟

15-علم تاثیر  بر اجسام و انتقال فکر به ذهن دیگران (تله کینه سیس و تله پسیشی)  چگونه رخ میدهد؟

16- آیا آینه بینها که با هیپنوتیزم  دیگران  غیب گویی میکنند واقعیت را میگویند؟

17-چه ارتباطی بین   علم دعانویسی ( جَفر) با هیپنوتیزم  وجود دارد؟

18-آیا یوگی ها در  حالت هیپنوتیزم نفس نمیکشند؟

19-این درست است که  یوگی های هند خود را غیب میکنند؟یا با نگاهشان قطاررا از حرکت باز میدارند؟

 

این سوالات و سوالات بسیاری دیگر که دوستان عزیز در طول سال گذشته  از من پرسیده اند و من نتوانستم به اکثر آنها  جواب بدهم باعث شد تا مطلبی  کوتاه در باب آشنایی راجع به  این علم برایتان بنویسم  تا هم به یک شناخت نسبی از علم هیپنوتیزم دست پیدا کنید هم اینکه چون ثبت نام دوره آموزشی خودهیپنوتیزم شروع شده با محتوی مفاد آموزش آشنا بشوید شاید شما هم علاقمند باشید ازاین کلاسها استفاده کنید.

هیپنوتیزم چیست؟

برای اینکه عمیقتر با این پدیده آشنا بشویم مروری داریم بر ساختارعملی هیپوتیزم

در اولین مرحله یعنی شروع هیپنوتیزم حالتی شبیه چرت زدن ذهن شمارا فرا میگیرد ، (امواج مغزی به حالت آلفا میروند) رخوتی وجود شما را فرامیگیرد که انگار درحال به خواب رفتن هستید اما حفظ تمرکز دراین مرحله موجب میشود برخلاف خواب وارد مرحله بعدی هیپنوتیزم شوید.

درمرحله دوم با بالا رفتن تمرکز و عمیقتر شدن هیپنوتیزم بدن شما رفته رفته کاملا ریلاکس شده و احساس آرامش تمام وجودتان را در بر میگیرد  بطوریکه در نهات  بدن در حالت بیحسی کامل قرار میگیرد مانند زمانی که در حال بیهوش شدن هستید. البته  در این مقطع همانند بیهوشی زمان و مکان را هم کاملا فراموش میکنید اما باز هم با افزایش تمرکز حواس شما به مرحله سوم هیپنوتیزم وارد میشوید

در مرحله سوم هوشیاری و آگاهی از محیط پیرامونمان رفته رفته کم میشود تا جایی که هیچ صدایی را نمیشنویم و با چشمان باز هیچ چیزی را نمیبینیم و به هیچ چیزی فکر نمیکنیم وهیچ فکری هم به مغرمان خطور نمیکند  گویا روحمان از بدن خارج شده است و در واقع در این مرحله تنها چیزی که میبینیم میشنویم  حس میکنیم همان چیزی است که به آن تمرکز کرده ایم  مثل عاشقی که در هر لحظه فقط  به معشوق خود می اندیشد و بس

این حالت را میتوان با نشئگی حاصل از مواد مخدر مقایسه کرد که لذت فوق لعاده ای به شخص هیپنوتیزم شده میدهد البته برخلاف نشئگی حاصل از مصرف مواد مخدر که مضرات بیشماری از جمله خماری در پی دارد  این حالت نه تنها مضر نیست بلکه از نظر علمی اثبات شده که برای بدن انسان بسیار مفید نیز میباشد ولذت آن همراه با بهبودی وسلامت است.

دراین مقال به توضیح همین مقدار اکتفا میکنیم بهتر است برای آشنایی بیشتر با مراحل عمیقتر هیپنوتیزم که حالات کشف وشهودی است در دوره آموزشی خودهیپنوتیزم شرکت کنید. حالا باهم نگاهی می اندازیم به  فوائدی که از هیپنوتیزم عاید ما میشوند.

فوائد هیپنوتیزم

1-   امواج مغزی در حالت آلفا قرار میگیرد:

شاید شما از آن دسته افراد هستید که مطالعات وسیعی راجع به  امواج مغزی آلفا   داشته اند و شاید هم تا بحال اسم آن هم به گوشتان نرسیده  در هر حال درحالت هیپنوتیزم امواج مغزی ما درحالت آلفا قرار دارند و این حالت برای ما فوائد بسیاری دارد که از آن جمله میتوان به آرامش اعصاب،  رفع اضطراب و نگرانیهاف تقویت قوای روحی و جسمی بدن مثل حافظه و ... اشاره کرد 

2-   تمرکز حواس ما بالا میرود:

در واقع تمرکز حواس یعنی توجه بالا رقتن توجه.هر کاری که میکنیم با توجه بیشتر کیفیت بالاتری خواهد داشت. هر فکری که در سر میپرورانیم با توجه بالاتر به شکل ایده ال خود نزدیکتر است و هر آرزوی که دردل داریم با توجه بیشتر امکان دستیابی آن افزونتر است و حتما متوجه شدید که هیپنوتیزم یعنی تمرکز فوق العاده وهرچه بوانیم خود را به مراحل بالاتر هیپنوتیزم ببریم در اصل تمرکز خود را افزایش داده ایم  و این یعنی بالا رفتن کیفیت هر کاری که میکنیم، هر فکری که در سر می پرورانیم وهرآرزویی که در دل داریم

3-   تخیل ما به حد اعلاء رشد میکند:

تنها در حالت هیپنوتیزم است که میتوانیم آنچه به آن فکر میکنیم در تخیلمان به وضوح حس کنیم صدایش را بشنویم وتصویرش را ببینیم اگر روی غذایی تمرکز کرده ایم  حتی بوی غذا را استشمام کنیم و طعم آنرا روی زبان خود  بچشیم اگر در  حالت از هیپنوتیزم چشمهایمان باز باشد  این غذا را در بشقاب  خالی روی میز چنان  واضح میبینیم که نمیتوانیم این غذای تخیلی را از  غذای واقعی تمییز دهیم . مثل سراب چیزی را واقعی میبینیم که درواقع خیالی است.

4-   ضمیر ناخوداگاه بیدار میشود:

این عینیت بخشیدن به افکار و آرزوهای ما موجب میشود با کلید تلقین براحتی وارد ضمیر ناخودآگاه خود شده و بتوانیم آنچه میخواهیم به آسانی در خود ایجاد کنیم. باورهای غلط قدیمی را از ذهن خود پاک کرده  و باورهای جدیدی در خود ایجاد کنیم.

عادات بد را با عادت بهتر جایگزین کنیم. تند خویی خود را به  خوش اخلاقی، استرس را به آرامش و دلهره را به صبر.بد بینی را به خوشبینی ،بی نظمی را به انضباط و...  بسیاری دیگر از خصوصیات منفی خود را به خصوصیا اخلاقی مصبت تبدیل کنیم و شخصیت خود را دگرگون کنیم و همان آدم جذابی  باشیم که همه آرزو دارند.

5-   کنترل اعصاب وروان به دست میگیریم:

حتما با طب سوزنی (طب سنتی چین) آشنایی دارید طبی که با کنترل و تحریک اعصاب به درمان بیماریها میپردازد در هیپنوتیزم  شما طب سوزنی را نمی آموزید اما درسایه آرامشی که به دست میآوریم میتوانیم با تمرکز برروی بدن خود  میتوانیم همان کنترل اعصاب و تحریکات لازم را بر اعصاب و روان خود بدست بیاوریم ، مثلا با هیپنوتیزم میتوان کنترل  گردش خون را بدست گرفت تا جایی که نبض خود را بسیار پایین بیاوریم وحتی از آن را نگه داریم!!! به منطقه درد بی حسی منتقل نماییم، چربی و قند خون خود را تنظیم کنیم و  کارهای بسیار دیگری که شاید در نگاه  اول اعجاب انگیز به نظربرسند

   ذکر همین چند مورد نشان میدهد هیپنوتیزم مارا فرمانده روح و جسم خود میکند. انجام این امور و تصدی ما بر روح و جسممان موجب میشود که درخت خود باوری درون ما شکوفا شده و اعتماد به نفس بی سابقه ای در خود می یابیم و در سایه این خود باوری و با اجرای تکنیکهای خودهیپنوتیزم به موفقیت در تمام امور زندگی میرسیم.

فوائدی که از یادگیری خودهیپنوتیزم عاید ما میشود آنقدر زیاداست که زمان  شرح آنها بیشتر از زمان آموختن این علم میشود تا اینجا با  فوائدی از ین علم بصورت کلی آشنا شدید امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد و قسمتی از ابهامات ذهنیتان را برطرف کرده باشد در ای- میل بعدی بعضی از کاربردهای عملی هپنوتیزم را که در زندگی همه ما بکار می آیند  باهم مرور خواهیم کرد.

 

نظــــرات خود را برای ما ارســـال کنید!

زروب را از طریق خوراك و ایمیل دنبال كنید!


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 10 شهریور 1388 و در ساعت : 12:00 ق.ظ ارسال شده‌است./. | نظر شما: ( نظر دریغ نشده!)
بفرمایید فید

مشترك رایگان خوراك ما شوید.
با وارد كردن آدرس ایمیلتان در فرم زیر آخرین مطالب ما را با ایمیلتان دنبال كنید:
سایر دوستان
فرهاد
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic